Firma
Dzielnica

Solarium - korzystać czy nie korzystać

      Entuzjastów solarium jest tyle samo co jego przeciwników. Oba nurty są nacechowane skrajnymi poglądami. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa w obu przypadkach znajduje się dużo prawdy. Opalanie, bez względu na to czy w naturalnym słońcu, czy w solarium może nam zaszkodzić zaczynając od nadmiernego wysuszenia skóry kończąc na raku skóry. Są to oczywiście skrajne przykłady, którym odpowiednio się zabezpieczając można zapobiec. W przypadku naturalnego słońca wystarczy stosować odpowiednie filtry UV, okulary z filtrem, okrycie głowy oraz odpowiedni podkład lekkiej opalenizny zdobyty wcześniej w solarium. Opalając się na solarium należy odpowiednio dozować czas jego użytkowania. W przypadku łóżek mocno opalających (turbo) należy pamiętać, że maksymalny czas opalania wynosi 20 minut. Za pierwszym razem nie można przekroczyć 5 minut. Niektóre solaria mają łóżka starego typu, bez nawiewu. Korzystanie z nich grozi poważnymi uszkodzeniami skóry. Dobrze jest sprawdzić czy łóżko opatrzone jest znakiem bezpieczeństwa B (tatki sprzęt m.in. oferują firmy Tri Star i Ergoline). Łóżka dobrej jakości mają licznik wskazujący ile czasu były już używane (maksymalny czas eksploatacji to 800 godzin). Przed opalaniem należy zmyć z ciała wszelkie kosmetyki. Zalecane natomiast są specjalne preparaty do użytku w solarium.
Będąc tak zabezpieczonym można spokojnie oddać się rozkoszy wygrzewania się w promieniach słonecznych czy też na solarium. Daje nam to oprócz dobrego samopoczucia, uaktywnienie przemiany materii, pozytywnie oddziaływuje na układ nerwowy i obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi.
Zebrawszy wszystkie za i przeciw - jak w życiu - opalać się możemy bez obaw pod warunkiem stosowania odpowiednich środków ostrożności. Opalanie

 Zabezpieczyć się p...

 Naukowo o opalaniu...

 Grupy podwyższoneg...

 O czym powinniśmy ...

 Przeciwwskazania d...

 Solarium - korzyst...

 Z medycznego punkt...

 Trochę historii