Firma
Dzielnica

Pupa jak marzenie

Nie mają naturalnego zabezpieczenia przed działaniem różnych szkodliwych czynników. Dlatego otaczanie ich ochroną jest konieczne. Poza tym warto dbać o pośladki ze względów czysto estetycznych. By były jędrne i piękne wystarczy o nich pamiętać, myjąc i nawilżając ciało.

Skóra na pośladkach jest bardzo cienka i przy tym wrażliwa. Jeśli jej odpowiednio nie pielęgnujemy mogą pojawić się wypryski, a także inne dolegliwości, jak wiotczenie tkanki kolagenowej w tym miejscu czy nadmierne jej przesuszenie. Im wcześniej zaczniemy dbać o tę część ciała, uchronimy ją przed wczesną utratą jędrności.Żadnych sztuczności
Promienie słoneczne wpływają wysuszająco nie tylko na skórę wystawiona na słońce, ale również na pośladki. Tak samo niekorzystnie wpływa opalanie w solarium, chlorowana woda na pływalni, a także ciepło z kaloryferów, które zabiera wilgoć z pomieszczenia.

- Używanie bielizny i innych części garderoby, jak np. rajstopy ze sztucznych, syntetycznych tworzyw zwielokrotnia efekt wysuszenia skóry i może przyczynić się do pojawienia wyprysków - mówi Renata Zmaczyńska, konsultantka kosmetyczna z salonu Clinique. - Poza tym pośladki narażone są na otarcia, gdy siadamy i spędzamy na nich wiele czasu.

Odpowiednie pielęgnowanie skóry na pośladkach - przede wszystkim jej nawilżanie - daje bardzo dobre efekty. Dzięki temu stwarzamy najodpowiedniejsze środowisko dla kolagenu, który nie traci wówczas swej jędrności i sprężystości.Usuwamy blokady
Nie ma kosmetyków nadających się tylko do pielęgnacji pośladków. Dużo ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry w tym miejscu do przyjęcia preparatów nawilżających.

Najpierw myjemy ciało używając scrubu do ciała, by pozbyć się martwego naskórka, który utrudnia wchłanianie przez skórę preparatów nawilżających. - Gdy na skórze nie ma żadnej blokady łatwiej jest ją pielęgnować - wyjaśnia Renata Zmaczyńska.

Ważne by granulki w scrubie nie były za ostre. Body exfoliating cream Clinique (250 ml - 145 zł) zawiera syntetyczne granulki, które nie tną skóry. Osoby o skłonnościach alergicznych powinny uważać szczególnie na scruby zawierające granulki z naturalnych pestek.

- Scrubów używamy raz lub dwa razy w tygodniu. Po ich użyciu stosujemy balsam do ciała. Nasza firma proponuje balsam do ciała z kwasem salicylowym. Nie należy mylić go ze spirytusem salicylowym, który ma inne działanie. Kwas salicylowy złuszcza martwy naskórek - mówi Renata Zmaczyńska.

- Smooth delivery body treatment (200 ml - 140 zł) działa pielęgnacyjnie, gojąco i nawilżająco. Jego użycie to już połowa sukcesu, gdyż skóra jest przygotowana na przyjęcie preparatów typowo nawilżających.Wilgoć to jest to
Preparaty, które odpowiednio nawilżą skórę to np. Aloe body balm Clinique (200 ml - 105 zł) i typowo posłoneczny After sun balm with aloe Clinique (200 ml - 105 zł).
- Stosowanie preparatów nawilżających powinno przynieść poprawę stanu skóry na pośladkach i ewentualnie zabezpieczyć ją na przyszłość. Jednak wymaga to czasu i zależy też od rodzaju skóry - opowiada Renata Zmaczyńska.

Skóra sucha wymaga najwięcej czasu i jest najbardziej uciążliwa. Do niej można zastosować Moisture loch body formula Clinique (250 ml - 145 zł). Tłusta zaś wymaga lekkich preparatów, które szybko się wchłaniają.Myjką czy dłonią
Bardzo ważne czym nanosimy na ciało i pośladki preparaty myjące. Gąbki czy myjki są wygodne, jednak ich użycie niesie pewne niebezpieczeństwo. Mogą w nich odkładać się różne bakterie, a to z kolei może prowadzić do infekcji na skórze.

- Linie papilarne i poduszeczki na dłoniach zapewniają naturalny masaż i są lepsze niż specjalne myjki. Jeśli nanosimy preparaty nawilżające, to także dłonie się nawilżają - wyjaśnia Renata Zmaczyńska.Schodami w górę
O nasze pośladki powinniśmy także dbać stosując odpowiednie ćwiczenia. Zrezygnujmy z jeżdżenia windą, pośladki bowiem lubią spacery. Wchodzenie po schodach bowiem to świetne ćwiczenie na mięśnie pośladków. Schodzenie jest dużo łatwiejsze, ale przynosi mniej korzyści dla naszych mięśni.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...