Firma
Dzielnica

Pupa jak marzenie

Nie mają naturalnego zabezpieczenia przed działaniem różnych szkodliwych czynników. Dlatego otaczanie ich ochroną jest konieczne. Poza tym warto dbać o pośladki ze względów czysto estetycznych. By były jędrne i piękne wystarczy o nich pamiętać, myjąc i nawilżając ciało.

Skóra na pośladkach jest bardzo cienka i przy tym wrażliwa. Jeśli jej odpowiednio nie pielęgnujemy mogą pojawić się wypryski, a także inne dolegliwości, jak wiotczenie tkanki kolagenowej w tym miejscu czy nadmierne jej przesuszenie. Im wcześniej zaczniemy dbać o tę część ciała, uchronimy ją przed wczesną utratą jędrności.Żadnych sztuczności
Promienie słoneczne wpływają wysuszająco nie tylko na skórę wystawiona na słońce, ale również na pośladki. Tak samo niekorzystnie wpływa opalanie w solarium, chlorowana woda na pływalni, a także ciepło z kaloryferów, które zabiera wilgoć z pomieszczenia.

- Używanie bielizny i innych części garderoby, jak np. rajstopy ze sztucznych, syntetycznych tworzyw zwielokrotnia efekt wysuszenia skóry i może przyczynić się do pojawienia wyprysków - mówi Renata Zmaczyńska, konsultantka kosmetyczna z salonu Clinique. - Poza tym pośladki narażone są na otarcia, gdy siadamy i spędzamy na nich wiele czasu.

Odpowiednie pielęgnowanie skóry na pośladkach - przede wszystkim jej nawilżanie - daje bardzo dobre efekty. Dzięki temu stwarzamy najodpowiedniejsze środowisko dla kolagenu, który nie traci wówczas swej jędrności i sprężystości.Usuwamy blokady
Nie ma kosmetyków nadających się tylko do pielęgnacji pośladków. Dużo ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry w tym miejscu do przyjęcia preparatów nawilżających.

Najpierw myjemy ciało używając scrubu do ciała, by pozbyć się martwego naskórka, który utrudnia wchłanianie przez skórę preparatów nawilżających. - Gdy na skórze nie ma żadnej blokady łatwiej jest ją pielęgnować - wyjaśnia Renata Zmaczyńska.

Ważne by granulki w scrubie nie były za ostre. Body exfoliating cream Clinique (250 ml - 145 zł) zawiera syntetyczne granulki, które nie tną skóry. Osoby o skłonnościach alergicznych powinny uważać szczególnie na scruby zawierające granulki z naturalnych pestek.

- Scrubów używamy raz lub dwa razy w tygodniu. Po ich użyciu stosujemy balsam do ciała. Nasza firma proponuje balsam do ciała z kwasem salicylowym. Nie należy mylić go ze spirytusem salicylowym, który ma inne działanie. Kwas salicylowy złuszcza martwy naskórek - mówi Renata Zmaczyńska.

- Smooth delivery body treatment (200 ml - 140 zł) działa pielęgnacyjnie, gojąco i nawilżająco. Jego użycie to już połowa sukcesu, gdyż skóra jest przygotowana na przyjęcie preparatów typowo nawilżających.Wilgoć to jest to
Preparaty, które odpowiednio nawilżą skórę to np. Aloe body balm Clinique (200 ml - 105 zł) i typowo posłoneczny After sun balm with aloe Clinique (200 ml - 105 zł).
- Stosowanie preparatów nawilżających powinno przynieść poprawę stanu skóry na pośladkach i ewentualnie zabezpieczyć ją na przyszłość. Jednak wymaga to czasu i zależy też od rodzaju skóry - opowiada Renata Zmaczyńska.

Skóra sucha wymaga najwięcej czasu i jest najbardziej uciążliwa. Do niej można zastosować Moisture loch body formula Clinique (250 ml - 145 zł). Tłusta zaś wymaga lekkich preparatów, które szybko się wchłaniają.Myjką czy dłonią
Bardzo ważne czym nanosimy na ciało i pośladki preparaty myjące. Gąbki czy myjki są wygodne, jednak ich użycie niesie pewne niebezpieczeństwo. Mogą w nich odkładać się różne bakterie, a to z kolei może prowadzić do infekcji na skórze.

- Linie papilarne i poduszeczki na dłoniach zapewniają naturalny masaż i są lepsze niż specjalne myjki. Jeśli nanosimy preparaty nawilżające, to także dłonie się nawilżają - wyjaśnia Renata Zmaczyńska.Schodami w górę
O nasze pośladki powinniśmy także dbać stosując odpowiednie ćwiczenia. Zrezygnujmy z jeżdżenia windą, pośladki bowiem lubią spacery. Wchodzenie po schodach bowiem to świetne ćwiczenie na mięśnie pośladków. Schodzenie jest dużo łatwiejsze, ale przynosi mniej korzyści dla naszych mięśni.
 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacją pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-ściera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure