Firma
Dzielnica

Rodzaje cery

Warto wiedzieć jaki mamy rodzaj cery, by odpowiednio ja pielęgnować. Można mieć cerę normalną, suchą, tłustą lub mieszaną. Każda z nich reaguje inaczej na różne czynniki i każda z nich wymaga innego traktowania. Przy tym każdy z rodzajów może też być jednocześnie skórą wrażliwą.

Aby ułatwić ustalenie rodzaju skóry, odpowiedz na zawarte w teście pytania
1. Jak wygląda twoja skóra po przebudzeniu?

czujesz, że jest ściągnięta

jest równomiernie świecąca

błyszczy na nosie, brodzie i czole, a jest sucha na policzkach

jest gładka
2. Kiedy dotykasz rano ręką skóry na twarzy to:

wydaje się napięta

jest chropowata i nierówna

na policzkach jest miękka, a chropowata na czole, nosie i brodzie

jest gładka
3. Najczęstszy problem, jaki masz ze skórą to:

łuszczenie się

rozszerzone pory

rozszerzone pory w pasie środkowym (czoło, nos, broda), a policzki mocno ściągnięte

nie masz żadnych
Twoja skóra źle znosi:

mycie wodą i mydłem

stosowanie tłustych, ciężkich kremów

stosowanie na policzkach preparatów przeznaczonych dla skór tłustych

nic jej nie przeszkadza, jeśli nie jest stosowane w nadmiarze (na przykład różne kosmetyki, ostre mydło, słońce)
5. Jeśli masz makijaż, to w ciągu dnia:

musisz go tylko lekko poprawić

po kilku godzinach twoja twarz cała się świeci

po kilku godzinach musisz przypudrować nos, czoło i brodę

nie musisz go poprawiaćJeśli zaznaczyłaś 1a, 2a, 3a, 4a, 5a masz cerę suchą.
Najczęściej wygląda jak papier i jest cienka. Nie ma na niej rozszerzonych porów, ale bardzo często pojawiają się na niej w okolicy policzków rozszerzone naczynka krwionośne. Jeśli ją oczyścimy, wydaje się być napięta. Bardzo często reaguje zaczerwieniami i pojawianiem się różnych plam.

Tego typu skóra nie wytwarza odpowiedniej ilości łoju (sebum) i ze względu na to może być mocno napięta. Jest to też rodzaj cery, który najszybciej ze wszystkich starzeje się (pojawiają się zmarszczki). Przy tego typu cerze powinno zwrócić się szczególną uwagę na nawilżanie okolic oczu i ust, gdzie najprędzej tworzą się zmarszczki.

Pielęgnacja:
oczyszczanie - mleczkiem nawilżającym lub delikatnym żelem do demakijażu; tonizowanie - tylko tonikami bezalkoholowymi, nawilżanie - kremami odżywczymi i ochronnymi.Jeśli wybrałaś odpowiedzi 1b, 2b, 3b, 4b, 5b masz cerę tłustą.
Tego typu skóra jest gruba i się świeci na całej twarzy. Charakteryzuje się też licznymi rozszerzonymi porami. Pojawiają się na niej zaskórniki oraz krosty. Należy bardzo dokładnie ją myć. Najlepiej toleruje preparaty pielęgnacyjne w postaci żelu.

Pielęgnacja:
oczyszczanie - żelami antybakteryjnymi lub wodą z mydłem, tonizowanie - tonikami antybakteryjnymi, nawilżanie - środkami antybakteryjnymi lub kremami matującymi.Jeśli zaznaczyłaś odpowiedzi 1c, 2c, 3c, 4c, 5c masz cerę mieszaną.
Pas środkowy twarzy (czoło, nos, broda) się świeci i występują w tej części rozszerzone pory. W tych okolicach pojawiają się też pojedyncze krosty i zaskórniki. Partie boczne twarzy (policzki) zaś są zazwyczaj gładkie i mają tendencję do przesuszania się. Jest to typ cery bardzo trudny do pielęgnacji.

Pielęgnacja:
Na pas środkowy stosujemy preparaty do pielęgnacji cery tłustej, na partie boczne preparaty do cery suchej. W zależności też od tego, która część przeważa, dobieramy odpowiednie preparaty. Jeżeli mamy cerę tłustą tylko na nosie, wybieramy preparaty do pielęgnacji cery suchej i normalnej. Nakładając je omijamy nos. Do pielęgnacji nosa używamy preparatów do cery tłustej.Jeśli wybrałaś odpowiedzi 1d, 2d, 3d, 4d, 5d masz cerę normalną.
Zazwyczaj jest gładka i ma jednolitą strukturę. Gdy jej dotykamy, wydaje się miękka i delikatna. Nie ma większych problemów z dbaniem o nią. Jednak przy tego typu cerze nie należy używać preparatów wysuszających (na przykład z alkoholem) i odpowiednio ją zabezpieczać, jeśli wychodzimy na duży mróz lub wystawiamy na mocne słońce. Należy ją regularnie oczyszczać.

Pielęgnacja:
oczyszczanie - delikatnymi środkami, mleczkami, śmietankami; tonizowanie - delikatnymi tonikami lub wodą w aerozolu, nawilżanie - lekkimi kremami lub żelami.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...