Firma
Dzielnica

Sposoby przedłużania paznokci

To sposób na to, by nasze paznokcie zawsze miały odpowiedni kształt, długość i kolor. To zabieg bezbolesny i trwały.

Paznokieć to zrogowaciała część naskórka. Żywa jest tylko tzw. macierz , czyli część paznokcia tuż przy skórce. Sztuczne paznokcie są nakładane na tę zrogowaciała część, tak więc nic złego naszym paznokciom się nie stanie.

- Nie ma żadnych badań, które stwierdziłyby, że któraś z metod przedłużania paznokci powoduje jakieś choroby - zapewnia Izabella Mateńska z Izabella Studio Nails w Warszawie. - Jeśli jednak zażywamy silne leki (na przykład antybiotyki, lub leki stosowane w chemioterapii) sztuczne paznokcie, tipsy lub paznokcie akrylowe będą gorzej się trzymać.

Nasz organizm jest wówczas osłabiony, a więc przyczepność płytki paznokcia staje się słabsza i w efekcie naklejone paznokcie odpadają. Taki sam efekt może pojawić się, jeśli przeżywamy silny i długotrwały stres. Metody przedłużania paznokci:

Sztuczne paznokcie - rodzaj plastikowych atrap, które przykleja się specjalnym klejem na całą płytkę prawdziwego paznokcia.

Tipsy to plastikowe paznokcie, które nakleja się od połowy długości naturalnego paznokcia, aby go przedłużyć. Mogą to być tipsy utwardzone żelem, jedwabiem lub fiberglasem (specjalna substancja do utwardzania).

Paznokcie akrylowe - bezpośrednio na naturalny paznokieć nanosi się żywicę akrylową i formuje ją na kształt paznokcia.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...