Firma
Dzielnica

Zadbane kolana

Tak jak na łokciach tak i na kolanach naskórek może zacząć nadmiernie rogowacieć. O jedną i drugą część ciała dbamy podobnie.

Wykonywanie różnych prac domowych na kolanach (na przykład zmywanie podłóg, mycie dywanów, praca w ogródku) może uszkodzić wrażliwą skórę na kolanach. Nadmierne uciskanie powoduje, że skóra na nich staje się twarda i nabiera nieprzyjemnego kolorytu z sinym zabarwieniem. Należy więc zawsze pamiętać o podkładaniu pod nie czegoś miękkiego, kocyka lub małych poduszeczek. To pomoże zapobiec rogowaceniu naskórka, ale nie wyleczy całkowicie kolan. Oprócz tego trzeba je odpowiedni pielęgnować.Oczyszczanie

Peeling kolan najlepiej wykonać podczas kąpieli lub biorąc prysznic. Preparat kładziemy na dłoń i kolistymi ruchami wmasowujemy w kolana. Jeśli naskórek jest nadmiernie zrogowaciały peeling wykonujemy nawet codziennie. Najlepszy jest peeling gruboziarnisty, choć może to być także sól.

Robiąc peeling pamiętajmy, że skóra kolan nie może być napięta.

Nie wykorzystujmy do ścierania zrogowaciałego naskórka tarek lub pumeksów do stóp! Możemy się pokaleczyć i podrażnić skórę.

Na zakończenie wcieramy preparaty nawilżające do ciała. Do łokci można wykorzystać tłusty, odżywczy krem do twarzy lub krem do rąk.Kuracje zmiękczające i odżywcze

Sól można też wykorzystać do zmiękczenia skóry na kolanach. Niewielką jej ilość rozpuszczamy w wodzie i roztwór ten wcieramy w kolana. Po kilku chwilach spłukujemy i wsmarowujemy w kolana krem.

Bardzo dobrze działa na skórę kolan odżywcza kuracja z oliwki i cytryny. Podgrzaną oliwkę (ciepłą, ale nie wrzącą) z kilkoma kroplami cytryny wcieramy w kolana. Po 10 minutach ścieramy nadmiar preparatu, ale go nie zmywamy. Przy bardzo złym stanie skóry, zabieg wykonujemy codziennie przez kilka dni. Gdy zauważymy poprawę, powtarzamy zabieg raz w tygodniu. Po wyleczeniu kolan profilaktycznie powtarzamy zabieg raz w miesiącu. Preparat nadaje się do kilkukrotnego wykorzystania.Domowe preparaty
Równie skutecznie odżywia skórę kolan maseczka z twarożku, łyżeczki miodu i maślanki. Rozcieramy te składniki na papkę i nakładamy ją na kolana. Po 10 minutach ścieramy nadmiar maseczki. (Nie zmywamy!).
 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacją pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-ściera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure