Firma
Dzielnica

Zęby

Nie ma nic lepszego na zepsucie ci nastroju niż wizyty w gabinecie dentystycznym co 12 tygodni. Większość z nas ma złe nawyki. 75% populacji cierpi na infekcje bakteryjne - choroby dziąseł wywołujące wzrost kamienia nazębnego. Jeżeli nie usuwasz go codziennie, wytwarzają się toksyny powodujące krwawienie dziąseł i nieświeży oddech. W przyszłości bakterie nazębne spowodują, że dziąsła zaczną odklejać się od zębów tworząc tzw. "kieszenie", które wypełniają się jeszcze większą ilością osadu, a ten dotrze do korzenia. Podczas pogłębiania się "kieszeni" zęby zaczynaj ą się ruszać - pewna droga do utraty olśniewającego uśmiechu. Około 1O% populacji doświadcza najgorszego w skutkach finału: zęby wypadają. Nie jest powiedziane, że przytrafi się to akurat tobie. Uwarunkowania genetyczne mają z tym wiele wspólnego, ale nie ma na to specjalnych dowodów. Musisz więc brać pod uwagę najgorsze.
Oto wskazówki jak doprowadzić dziąsła do właściwego stanu:1.Wymagane minimum - szczotkowanie przez minutę.
To coś więcej niż obracanie szczoteczki w ustach i wypluwanie pasty. Statystyki wykazują, że przeciętny Amerykanin szoruje zęby przez 37 sekund. Wygląda to tak, jakby chcąc umyć całe ciało wylewało się wiadro wody na głowę. "Musisz szczotkować przez co najmniej 2 minuty", nie dosięgamy najdalej położonych powierzchni. To znaczy, że część osadu zostaje. Jeżeli szorowanie przez dwie minuty jest dla ciebie zbyt dużym wysiłkiem, posłuchaj co na ten temat ma do powiedzenia dentysta: musisz to robić często ponieważ bakterie rozwijają się w szybkim tempie.2.Szczotkuj delikatniej.
Większość zbyt mocno przyciska szczoteczkę co niszczy powłokę dziąseł. Zbyt gwałtowne szorowanie nawet szczoteczki z miękkiego włosia strzępi dziąsła i osłabia je. Kiedy jest za mocno? Pomyśl o osadzie jak o kurzu na szybie, a nie przywartym do patelni jajku; delikatne mycie jest wystarczające Aby rozwiązać problem Spieler wymyślił szczoteczkę ze wskaźnikiem wkładanego wysiłku. Jeżeli przyciskasz zbyt mocno, zapali się czerwone światełko.Płukanie ust.
Płukanie nie jest substytutem mycia zębów, ale może pomóc. Stosowanie płynu do płukania przez 30 sekund zmniejsza choroby dziąseł o 28%. Większość płynów powoduje coś więcej niż tylko przyjemny zapach z ust. To, czy zdołasz wytrzymać przez 30 sekund to inna historia. W płynach do płukania zawarte jest 27% alkoholu, a to piecze. Nowe płyny mają tylko 22% alkoholu. Wytrzymaj tak długo jak możesz.Nitka dentystyczna.
Nieważne jak dobrze szczotkujesz, dosięgasz zęba tylko z trzech stron - przedniej, tylnej i dolnej; aby usunąć osad pomiędzy zębami, musisz używać nitki. Dziś nitki są bardziej wytrzymałe. Czy wydaje ci się, że twoje zęby są za bardzo ściśnięte? Na rynku pojawiła się nitka, która jest cieńsza, ale za to mocniejsza i dociera do wszystkich zakamarków. Nitka wyślizguje się z powodu zbyt dużych przerw? Użyj najlepszej dla twoich zębów nitki.
Dodatkowe korzyści.SKONCENTRUJ SIĘ NA LICZBACH.
Może znasz poziom cholesterolu we krwi. Może znasz swój procent tłuszczu w organizmie. Ale czy wiesz jak głębokie są kieszenie zębowe? Zapytaj o to swojego dentystę, a także o sposób ich czyszczenia. Aby zmierzyć kieszenie dentysta włoży pomiędzy metalowy przyrząd. Jeżeli dziąsła są zdrowe narzędzie nie wejdzie dalej niż trzy milimetry.
Zmieniaj szczoteczkę co miesiąc.
Może się to wydawać zbędne, ale stomatolodzy polecają to z trzech powodów. Po pierwsze: efektywność. Aby skutecznie usunąć osad z zębów i dziąseł, włoski muszą być pionowe jak żołnierze na musztrze. Przeciętny Amerykanin zmienia szczoteczkę co dziewięć miesięcy, a włókna wyglądają jak zwiędnięte kwiaty.
Po drugie: bezpieczeństwo. Badania wykazały że po dwóch tygodniach czubek włosia kaleczy dziąsła. Włókna wyostrzają się i uszkadzają powierzchnię.
Po trzecie: kontrola bakteryjna. Po kilku tygodniach włoski zdzierają się i nie chronią skutecznie przed bakteriami. Szczoteczka wygląda normalnie, ale tak nie jest. Pod mikroskopem można zobaczyć miliony bakterii. Doktor Glass twierdzi, że ciągłe używanie tej samej szczoteczki powoduje przenoszenie zarazków z jednego miejsca w drugie. Zmieniaj więc szczoteczkę nie rzadziej niż raz w miesiąca.Płucz szczoteczkę po każdym myciu.
Kiedy już wyszczotkujesz zęby wypłucz szczotkę pod zimną wodą. Pozbądź się bakterii. Nie chcesz chyba wkładać tego wszystkiego z powrotem przy następnym myciu. Następnie strzepnij szczoteczkę, aby wyczyścić ją z resztek jedzenia - im dokładniej ją umyjesz, tym mniej będzie na niej organizmów obcych.Pij dużo wody.
Zapalenie dziąseł zależy także od tego ile wody wypijasz dziennie, twierdzi Glass, który poleca siedem szklanek wody dziennie. Woda wypłukuje ślinę z ust, która zawiera toksyny wytworzone z osadu. Jest to ważne w starszym wieku ponieważ ślinianki nie wytwarzają wystarczającej ilości śliny.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...