Firma
Dzielnica

Przed operacj± plastyczn±...

Zanim pacjentka zdecyduje się na operację plastyczną powinna wiedzieć jak najwięcej o chirurgu wykonującym zabieg, o klinice i o technice jaką zabieg będzie wykonywany. Pacjentka powinna zadać każde pytanie jakie uzna za istotne bez względu na to jak prosto i niefachowo zabrzmi ono w uszach chirurga. Bardzo dobrym pomysłem jest spisanie na kartce listy pytań przed konsultacją. Pozwoli to na uniknięcie przeoczenia któregoś z nich pod wpływem emocji, wywołanych bezpośrednią rozmową z lekarzem. Większość pacjentek przyznaje, że najistotniejsze pytania przychodzą im do głowy już po opuszczeniu gabinetu konsultacyjnego. Pomocne może się także okazać zaczerpnięcie informacji z dostępnych źródeł np. internetu lub czasopism czy książek popularnonaukowych. Ułatwi to nie tylko zadanie bardziej konkretnych pytań ale również w pewnym stopniu umożliwi merytoryczną ocenę uzyskanych odpowiedzi.
Podczas konsultacji powinno się również w miarę sprecyzowany sposób opisać chirurgowi swój problem oraz oczekiwania związane z operacją. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabiegów czysto estetycznych. Ważne jest również uzyskanie opinii lekarza na temat tego, która operacja w Twoim przypadku będzie najwłaściwsza, jaki może przynieść rezultat i z jakim ryzykiem jest związana. Trzeba również pamiętać, że rezultaty symulacji komputerowych przedstawiające efekt planowanego zabiegu w żadnym wypadku nie stanowią gwarancji co do jego uzyskania. Modelowanie ludzkiego ciała jest o wiele trudniejsze i obarczone większymi ograniczeniami niż rysowanie na ekranie komputera.

Najważniejsze są jednak te pytania, które po odbytej konsultacji powinno się zadać sobie samej:


Czy konsultujący lekarz wydawał się unikać szczegółowych pytań dotyczących jego zawodowych kwalifikacji?

Czy na pewno ma specjalizację z zakresu chirurgii plastycznej?

Czy poza omówieniem warunków finansowych przedyskutowane zostały również Twoje motywacje i oczekiwania co do zabiegu?

Czy zadano Ci pytania dotyczące stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków, palenia papierosów i innych czynników mogących mieć wpływ nie tylko na efekt operacji ale również Twoje bezpieczeństwo?

Czy udzielone zostały jakichkolwiek obietnice, co do spodziewanego rezultatu bez informacji o zróżnicowaniu wyników operacji oraz możliwych powikłaniach?

Czy w trakcie konsultacji nie nadużywano słowa "naj" (najlepsza metoda, najlepsze wyniki, największe doświadczenie)?

Czy lekarz udzielił szczerych wyczerpujących odpowiedzi bez unikania trudnych lub niewygodnych tematów?

Czy czułaś na sobie presję w podjęciu szybkiej decyzji o operacji lub byłaś namawiana do wykonania innych dodatkowych zabiegów, których pierwotnie nie brałaś pod uwagę?

Czy czujesz się "wciągnięta" do operacji?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań wypadnie nie zadawalająco należy bardzo poważnie rozważyć wybór innego chirurga. Dodatkowy wydatek na drugą konsultację może okazać się nadspodziewanie korzystną inwestycją.

Oprócz wyżej wymienionych pytań, dzięki którym możemy wstępnie ocenić lekarza musimy pamiętać, że każdy chirurg plastyk ma swoją specjalizację tzn. ma największe doświadczenie w danym zabiegu.

Dzięki firmie IQ Medica świadczącej usługi Bezpłatnego Doradcy Chirurgii Plastycznej cały ciężar niepewności można zrzucić na barki profesjonalnych konsultantów. Osoba planująca zabieg jest prowadzona "za rękę" i informowana o niezbędnych czynnościach, które powinny być wykonane przed przystąpieniem do zabiegu.
Na podstawie jasno sprecyzowanych oczekiwań przyszłej pacjentki, opracowywany jest szczegółowy plan realizacji zabiegu i dobierani są najlepsi chirurdzy plastycy w danej dziedzinie.
Odciążenie pacjentki ze stresu przedzabiegowego nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem finansowym. Jest to usługa całkowicie BEZPŁATNA. Pacjentka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem do zabiegu w porównaniu do sytuacji gdy robiłaby to samodzielnie.
Aby otrzymać informacje jakie następne podjąć kroki i czego się wystrzegać należy wypełnić formularz na stronie

www.iqmedica.pl/formularz
lub
wysłać maila na biuro@iqmedica.pl
lub
skontaktować się bezpośrednio z konsultantem
od pon. do piąt. w godz. 9.00 - 17.00
(22) 4656 800, fax (22) 4656 802

 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacj± pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-¶ciera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure