Firma
Dzielnica

Rzuć palenie!

1 grudnia 2005 r. w TVP, Polsacie i TVN ruszył nowy reality show "Rzuciłam, bo przykleiłam". Serial pokazuje rzucanie palenia na żywo i jest polską edycją kampanii Reality Quitting, która w 2004 roku w Wielkiej Brytanii zachęciła tysiące ludzi do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia!

Problem uzależnienia od tytoniu dotyczy w Polsce prawie co czwartej kobiety i co trzeciego mężczyzny. Przeciętny palacz wydaje rocznie około 1.800 zł na papierosy, których wypala w tym samym czasie średnio niemal 3,5 tys. Największą stratą jest jednak życie. Uzależnione od tytoniu kobiety żyją ok. 7,5 lat krócej od tych, które nigdy nie paliły. Palący mężczyźni tracą średnio 9 lat życia.

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma oskrzelowa, udar mózgu - o tych skutkach palenia wie każdy. Papierosy jednak wpływają równie niekorzystnie na nasz wygląd. Dermatolodzy alarmują: pękające naczynka, trwałe zaczerwienienia i przedwczesne zmarszczki to tylko niektóre skutki palenia tytoniu. Nasza kondycja fizyczna też nie jest najlepsza: skrócony oddech przy wchodzeniu po schodach, zadyszka, gdy podbiegamy do autobusu...

Warto rzucić palenie! Już po 20 minutach od zgaszenia ostatniego papierosa tętno obniża się, a ciśnienie tętnicze krwi wraca do normy. W ciągu 8 godzin poziom tlenu we krwi rośnie, a poziom tlenku węgla zanika. Pierwszy dzień bez papierosa to znaczne zmniejszenie ryzyka ostrego zawału mięśnia sercowego.

Zmysły smaku i węchu, które do tej pory miały zachwiane działanie powrócą do normy już po 48h.

Między drugim tygodniem a trzecim miesiącem układ krążenia ulega wzmocnieniu, polepsza się kondycja fizyczna. Uciążliwy kaszel, duszności i zmęczenie zanikają w okresie od 1 do 9 miesiecy, wraz z poprawą wydolności.

Rok bez papierosa oznacza, że zachorowanie na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejsza się o połowę, a po 5 latach, również o połowę zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani.

Po 10 latach zagrożenie zachorowania na chorobę niedokrwienną serca jest podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.
      
Połowa polskich palaczy słusznie uważa, że rzucenie palenia bez produktu wspomagającego jest bardzo trudne. Dlatego profesjonalna pomoc pozwala zwiększyć odsetek osób, którym udała się walka z nałogiem. Dziś zaledwie 3 na 100 osób udaje się rzucić palenie tylko dzięki silnej woli. Przyczyną trudności w rozstaniu z nałogiem jest głód nikotynowy, który daje o sobie znać już po kilku godzinach od ostatniego wypalonego papierosa.

Pomoc może przynieść Nikotynowa Terapia Zastępcza. Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacj± pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-¶ciera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure