Firma
Dzielnica

Botoks

U większości osób po 30 roku życia, a u niektórych nawet wcześniej w określonych miejscach na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki i tzw. kurze łapki. Jest to moment w którym ludzie dochodzą do wniosku, iż w ich życiu rozpoczyna się nieunikniony proces starzenia się. Wiele osób decyduje się wówczas na działania mające na celu powstrzymanie efektu związanego z upływającym czasem. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest bardzo modny ostatnio botoks. Coraz częściej stosuje się go jako zabieg profilaktyczny, a nie jak kiedyś w przypadku zaawansowanego już pomarszczenia skóry.

Botoks to specjalny preparat (neurotoksyna) wytwarzany przez bakterię potocznie nazywaną pałeczką jadu kiełbasianego. Leczenie nim jest prostą, nie chirurgiczną metodą, pozwalającą wygładzać głębokie bruzdy pomiędzy brwiami. Toksyna botulinowa wprowadzana jest za pomocą strzykawki w określony mięsień odpowiedzialny za mimikę części twarzy. Preparat blokuje odbieranie przez owe mięśnie impulsów nerwowych, co powoduje ich rozluźnienie. W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek. Botoks może być wstrzykiwany również pod skórę w okolicy oczodołów, na czole oraz między brwiami. Neurotoksyna wygładza też bruzdy na szyi i zapobiega opadaniu skóry w kącikach ust. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadmiernie się pocą. Jego wstrzyknięcie powoduje zablokowanie impulsów nerwowych wędrujących do gruczołów potowych w wyniku czego następuje ograniczenie w wydzielaniu potu. Jedynym problemem w tym przypadku jest krótkotrwały okres działania wynoszący maksymalnie do 9 miesięcy. Oczywiście zabieg można powtarzać wielokrotnie.

Wstrzykiwanie preparatu trwa zaledwie 10 minut. Odbywa się to przy pomocy bardzo cienkiej igiełki, która w zależności od ciała pacjenta może spowodować powstanie małego siniaka, znikającego już po kilku dniach. Sam zastrzyk nie jest bolesny, a pacjent oprócz ukłucia odczuwa lekkie mrowienie i drętwienie określonych mięśni. Przed zabiegiem miejsca nakłuć znieczulane są specjalną maścią lub ewentualnie okładem z lodu. Aby zlikwidować zmarszczki należy w odpowiednie mięśnie zrobić przynajmniej trzy zastrzyki. Każdy z nich powinien zawierać po kilka kropli rozcieńczonego preparatu. Jest on zupełnie bezpieczny dla organizmu człowieka, a w rękach doświadczonego lekarze całkowicie eliminuje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Leczenie nadpotliwości jest dużo bardziej bolesne, ale dzięki specjalnej maści ból ten można znacznie osłabić.

Efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, kiedy to następuje wygładzenie zmarszczek, a już po tygodniu pacjent może się cieszyć z pełnego efektu leczenia.

Po zabiegu pacjent nie powinien się schylać, masować twarzy i wykonywać zabiegów kosmetycznych. Nie wolno się również opalać jak również należy się wstrzymać z makijażem, przynajmniej do następnego dnia po zabiegu.

Zabieg jest trwały i utrzymuje się od 4 do 7 miesięcy. Każdy kolejny powoduje, że trwałość preparatu sukcesywnie wydłuża się.

Botoks na przestrzeni ostatnich lat zyskał ogromną popularność wśród polskich kobiet. Jego mała inwazyjność oraz szybki efekt sprawiły, że jest on jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Polsce.

Podejmując decyzję o takim zabiegu warto skonsultować się z niezależnym doradcą chirurgii plastycznej IQ Medica. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i doskonałej znajomości rynku medycznego, firma ta zyskała powszechne uznanie pacjentów z całego świata.
Więcej informacji na stronie www.iqmedica.pl

 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacją pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-ściera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure