Firma
Dzielnica

MasażMasaż stanowi część składową tak wielu form medycyny niekonwencjonalnej, że często o tym się zapomina, że sam w sobie jest środkiem leczniczym.. Masaż polega na na manipulacji miękkimi tkankami ciała - mięśniami, ścięgnami i wiązadłami, co ma przynieść złagodzenie bólów oraz rozluźnienie zbyt napiętych mięśni. Chociaż masaż oddziałuje głównie na "cielesną powłokę" człowieka, ma również olbrzymi wpływ na psychikę.
Pragnienie dotykania i bycia dotykanym jest najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Kiedy uderzysz się w głowę, pierwszym odruchem jest potarcie bolącego miejsca. Masaż łączy uzdrawiającą siłę dotyku z innymi technikami, składając się na terapię. Istnieje wiele rodzajów masażu. Niektóre działają na miejsca ucisku - jak shiatsu, akupresura, terapia polarity czy masaż chiński. Inne koncentrują się na wybranych partiach ciała, jak w masażu sportowym przy urazach mięśni czy masażu limfatycznym opartym na stymulacji układu limfatycznego i mającym na celu usunięcie jak największej ilości substancji toksycznych. Inne rodzaje oparte są na technikach ustalonych przez Linga (szwedzkiego terapeuty, którego techniki są uznawane za podstawę masażu szwedzkiego i wszystkich metod masażu europejskiego. Dzięki uderzeniom, oklepywaniu, ugniataniu o różnej sile nacisku, masaż oddziaływuje leczniczo po przez reakcję mechaniczną lub odruchową.
Reakcja mechaniczna jest stymulowana po przez manipulowanie tkankami ciała. Powoduje to usunięcie nagromadzonych kwasów i złogów, niepotrzebnych produktów przemiany materii z tkanek, rozluźnienie zesztywniałych stawów oraz złagodzenie napięcia tkanki włóknistej. Pobudza również krążenie krwi i przepływ limfy, zwiększa poziom energii, a także zmniejsza obciążenie naczyń krwionośnych.
Reakcja odruchowa jest reakcją mimowolną jednej części ciała na skutek stymulacji innej. Ponieważ organizm ludzki jest niezwykle skomplikowaną konstrukcją połączoną kanałami energetycznymi i złożoną siecią połączeń nerwowych, masaż kręgosłupa może złagodzić niektóre ból np. stóp. W tym samym czasie następuje rozluźnienie całego organizmu. Na tej zasadzie masaż stóp zmniejsza migrenę, a masaż mięśni przeciwdziała tłumionym lękom.
Cztery poziomy uzdrawiania.
1.ULGA
- kilka pierwszych sesji pomaga złagodzić ból, zmniejszyć napięcie i uspokoić skołatane nerwy. Teraz jeszcze może nie nastąpi całkowita poprawa zdrowia, ale z pewnością znikną przykre dolegliwości.
2.POPRAWA
- po złagodzeniu bólu, terapeuta może
rzejść do usuwania jego ukrytych przyczyn. Część korygująca ma na celu przywrócenie mięśniom naturalnego napięcia, odblokowanie układu limfatycznego oraz rozluźnienie zbitek tkankowych.
3.WZMOCNIENIE
- bardzo ważne jest, aby wzmocnić miejsce dotknięte dolegliwościami, gdzie istnieje tendencja do tworzenia się złogów, nawet jeśli pierwsze objawy ustały. Przykładowo, staw skokowy wyleczony po skręceniu, w dalszym ciągu ma skłonności do skręceń, jeśli tkanki znajdujące się w jego sąsiedztwie nie będą na tyle mocne, by utrzymać go na miejscu.
4.PODTRZYMANIE ZDROWIA
- po wyleczeniu dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji zapobiegających jej odnowieniu się lub pojawieniu nowych problemów.
Masaż
pod różnymi postaciami może być stosowany w leczeniu różnych dolegliwości. Szczególne skutecznie działa w leczeniu przejawów stresu, bezsenności, depresji i chorób układu krążenia. Niektóre techniki masażu doskonale spełniają zadanie w leczeniu bólów mięśni i stawów czy reumatyzmu. Ludzie ze schorzeniami układu trawiennego, a także kobiety cierpiące z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, mogą osiągnąć poprawę zdrowia dzięki masażowi. Delikatny masaż daje niejednokrotnie ulgę w dolegliwościach u ludzi starszych lub dzieci.
Masażem zajmują się specjaliści zatrudnieni zarówno w szpitalach, klubach sportowych czy salonach odnowy biologicznej. Niektórzy terapeuci przychodzą do chorego do domu. Bez względu jednak na to, gdzie odbywa się pierwszy zabieg, zawsze powinien zacząć się od rozmowy wyjaśniającej stan zdrowia, styl życia oraz ogólne samopoczucie osoby pragnącej poddać się masażowi. Przed zabiegiem nie należy przyjmować zbyt obfitych posiłków. Z masażu trzeba zrezygnować, jeśli na skórze pojawią się stany zapalne lub uszkodzenia mechaniczne. Terapeutę powinno się poinformować o tym, czy ostatnio nie miało się żadnych złamań kończyn, operacji lub czy nie podejmowało się innego rodzaju leczenia. Zachowanie masażysty i nastrój jaki wytwarza zależy od jego osobowości; najczęściej masaż odbywa się w przytulnym pomieszczeniu, w którym słychać delikatne dźwięki muzyki. Otoczenie powinno sprzyjać całkowitemu odprężeniu. Po pierwszym zapoznaniu się z pacjentem masażysta prosi o rozebranie się i ułożenie na specjalnym stole. Aby zapewnić pacjentowi maksimum intymności, masażysta zwykle opuszcza w tym czasie pokój zabiegowy. Można rozebrać się całkowicie lub pozostać w niezbyt zakrywającej ciało bieliźnie. Tak czy i inaczej przez cały czas masażu pacjent przykryty jest prześcieradłem, a odkrywa się jedynie masowane fragmenty ciała. Nie leży się zatem nago przez cały czas trwania zabiegu. Bardzo ważne jest, żeby podczas zabiegu być rozluźnionym. Podczas masażu ogólnego masażysta zaczyna zwykle od pleców i przesuwa się do górnej części ciała; ten sam kierunek zachowuje również przy masażu części przedniej. Poświęca on szczególną uwagę miejscom dotkniętymi dolegliwościami. W tym momencie pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Jest to całkowicie normalne. Jeśli jednak ból jest zbyt mocny, koniecznie trzeba o tym poinformować masażystę. Pełny masaż całego ciała trwa co najmniej 45 minut, a może się przedłużyć nawet do 1,5 godziny. Po jego zakończeniu pacjent powinien przez jakiś czas pozostać sam, aby mógł dojść do siebie.
Każdy człowiek reaguje inaczej na masaż. Możesz się zatem czuć zrelaksowana, pobudzona, obolała, a nawet przygnębiona. Wszystkie te reakcje są całkowicie naturalne, nie należy ich więc tłumić.


 Piękna skóra

 Piersi

 Nawilżacze skóry

 Masaż

 Cellulitis

 Zapachy

 Zabiegi solą

 Lecznicza siła wody

 Zadbajmy o siebie....

 Pielęgnacja ciała

 Badać się czy nie?

 Zdrowe odchudzanie

 Woda, woda, woda...

 Co i ile pić