Firma
Dzielnica

Co to jest?

Z sauny można korzystać w większości siłowni, klubów sportowych i gabinetach odnowy biologicznej. Lekarze twierdzą, że kąpiel w saunie oczyszcza skórę, pozwala jej swobodnie oddychać, a przede wszystkim pozwala odpocząć po męczącym i pracowitym dniu.

Co to jest sauna?
Sauna polega na naprzemiennych kąpielach, raz zimnych raz gorących. Właśnie ta niespodziewana zmiana temperatur sprawia, że organizm pozostaje oczyszczony i wypoczęty. To jednak nie wszystko. Pozwalając, aby nasz organizm przebywał naprzemiennie w gorącej i zimnej wodzie, świetnie go hartujemy. Lekarze coraz częściej przypisują seanse w saunach także osobom podatnym na przeziębienia.

Dla pań na pewno nie bez znaczenia będzie informacja, że ciało po zabiegach w saunie o wiele lepiej wchłania rozmaite preparaty odżywcze i nawilżające. Dlatego, wszelkie maseczki będą najskuteczniejsze właśnie wtedy, gdy położymy je na skórę, kiedy będzie rozpulchniona i gładka.Rodzaje sauny
Nie wszyscy wiedzą, że można korzystać z dwóch rodzajów sauny. Pierwszy z nich to sauna parowa, na którą składa się kąpiel w temperaturze ok. 60 stopni. Kąpiel taką możemy jeszcze dodatkowo uprzyjemnić stosując rozmaite olejki aromatyczne, sole itd. Dla osób, które źle czują się w aż tak wysokich temperaturach, przeznaczono sauny parowe, w których nie jest aż tak gorąco. Taki sam pozostaje jedynie stopień wilgotności.

Drugi rodzaj sauny to sauna sucha. Tu jest odwrotnie - bardzo gorąco, ale bardzo sucho. Ten rodzaj najczęściej wybierają panie, gdyż sauna ta pomaga pozbywać się zbędnych kalorii.Sauna - nie jest dla każdego
Niestety nie wszyscy mogą wygrzewać się w wysokich temperaturach. W niektórych przypadkach sauna jest nawet zabroniona. Musimy zapomnieć o tej przyjemności, gdy mamy kłopoty z krążeniem, gruźlicę, cukrzycę czy nawet trądzik różowaty.

Warto też wiedzieć, co należy zrobić przed wejściem do sauny. Przede wszystkim musimy dokładnie umyć się i wytrzeć. Wbrew pozorom, jeśli nasze ciało jest wilgotne bardzo utrudnia to parowanie skóry. Nie należy także używać żadnych kremów i maseczek przed wejściem do sauny. Najlepiej zrobić to po kąpieli.


Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...