Firma
Dzielnica

Trening
      
Trening:

Ćwiczenie 1       

Zagranie 2 volleyami
Ćwiczenie to wykonujemy z wykorzystaniem maszyny do podawania piłek, która stała się już standardowym wyposażeniem klubów tenisowych. Ustawiamy się na linii końcowej (uprzednio ustawiając maszynę) i kiedy poleci pierwsza piłka podbiegamy trochę i odbijamy ją volleyem, od razu biegniemy dalej odbijając drugą piłkę spod siatki.
Ćwiczenie zaczynamy stosując dwa volleye forehandowe, potem przechodzimy na dwa backhandowe. W następnych etapach ustawiamy maszynę tak żeby wyrzucała jedną piłkę forehandową i jedną backhandową.                   

Ćwiczenie 2       

Zagranie 3 volleyami
Ćwiczenie to podobnie jak pierwsze wykonujemy z wykorzystaniem maszyny do podawania piłek. Ustawiamy się na linii końcowej (uprzednio ustawiając maszynę). Pierwszą piłkę odbiejamy z linii, kiedy poleci druga piłka podbiegamy trochę i odbijamy ją volleyem, od razu biegniemy dalej odbijając trzecią piłkę spod siatki także volleyem.
Ćwiczenie zaczynamy stosując trzy volleye forehandowe, potem przechodzimy na trzy backhandowe. W następnych etapach możemy kombinować ustawiając maszynę tak żeby wyrzucała dowolną kombinację piłek przeznaczonych na forehand i backhand.
Przed przystąpieniem do tego ćwiczenia należałoby uprzednio opanować pierwsze do perfekcji.                   

Ćwiczenie 3       

Przekątne piłki
Umiejętność dominowania przy wymianach piłek w poprzek kortu jest fundamentalnym elementem w wygrywaniu gry strategicznej. Jeśli umiemy grać tym sposobem lepiej niż przeciwnik, będziemy wtedy mogli narzucając właśnie taki styl gry, wygrywać gemy, sety, a nawet mecze.
Ćwiczenie wykonujemy z maszyną do podawania piłek, lub z partnerem. Ustawiamy maszynę tak żeby podawała piłki po przekątnej przed linię końcową. Piłkę odbijamy także po przekątnej. Powtarzamy kilka razy. To samo powtarzamy po drugiej stronie kortu, tzn. jeśli ustawiliśmy maszyną żeby podawała na forehand to teraz ustawiamy na backhand.
Ćwiczeniem uzupełniającym może być taż mały mecz, w którym zarówno ty jak i twój partner będziecie stosować tylko odbicia po przekątnej. Mecze możemy rozegrać dwa - jeden forehandowy, drugi backhandowy.                  


 Humor

 Zasady

 Trening

 Taktyka

 Słownik

 Rady dla początkuj...

 Początki nauki

 Odżywianie

 Korty Tenisowe

 Historia

 Punktacja

 Rakieta dla młodzi...

 Rakiety dla dzieci

 Jak wybrać rakietę