Firma
Dzielnica

Zasady

Serwowanie

Piłka serwowana przez zawodnika musi upaść na przeciwległą połowę kortu i uderzyć w pole serwisowe o wymiarach 6,40x4,12m. Zawodnik serwujący ma dwie szanse - jeśli pierwsza piłka nie trafi w pole lub trafi w siatkę, wtedy zawodnik może zaserwować drugi raz. Jeśli druga piłka także nie będzie poprawna gracz traci punkty. Jeśli serwowana piłka dotknie taśmy i spadnie na pole serwisowe przeciwnika, to serw musi być powtórzony(net). W grze podwójnej zawodnicy serwują i odbierają piłkę na zmianę, przy czym w secie nie wolno zmieniać kolejności serwowania bądź zmieniać się miejscami. O tym, kto zaczyna serwować, decyduje losowanie; kto losowanie wygrał, może wybierać serwis, albo stronę kortu.

Liczenie punktów

Oficjalne mecze są rozgrywane najczęściej do dwóch wygranych setów, czasami do trzech, czyli najwyżej są pięcio-setowe. Po trzech setach jest dziesięcio-minutowa przerwa. W każdym secie gra się do sześciu wygranych gemów, przy czym jeśli wynik wyglądałby 5-5, wtedy gra się do momentu aż jeden z zawodników będzie miał przewagę dwóch gemów, np. 7-5. W gemie odbywa się liczenie: 15:0 - 30:0 - 40:0 -gem. Podobnie jak w secie musi być przewaga dwóch gemów, tak w gemie musi być przewaga dwócz piłek.

Tie-break

Tie-break jest rozgrywany jeśli w danym secie w gemach jest 6-6. W wolnym tłumaczeniu jest to: "gra decydujaca". Wygrywa zawodnik, który pierwszy zdobędzie 7 punktów przy równoczesnej przewadze 2 punktów. W Tie-breaku każda wygrana piłka to jeden punkt. Zawodnicy serwują na zmiane, a zmiany stron nastepują wtedy gdy suma gemów jest liczbą nieparzystą.

Humor

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5